Střípky ze semináře Derkarbonizace – klišé nebo trend?

14. 11. 2022

Další ze série konferencí, workshopů a seminářů se uskutečnil v pondělí 14. listopadu a hostila jej členská společnost EY. Hlavním tématem byla opět dekarbonizace. Zástupci EY se podělili o zkušenosti s výpočtem uhlíkové stopy i o některé chytáky, které v rámci své práce odhalili.

Jako první z „velké čtyřky“ si totiž sama společnost EY dala před dvěma roky závazek Net Zero a nastoupila stejnou cestu, jako její klienti. Závazek má ověřovaný podle mezinárodních standardů SBTI a jak zástupci společnosti zmiňují, velkou výhodou je mezinárodní síť firmy a možnost sdílet zkušenosti s kolegy ze zahraničních poboček.

V rámci workshopu se i tentokrát hovořilo o tom, jak prakticky na dekarbonizaci. Zda a jak se změnil scénář balíčku Fit for 55 v důsledku války na Ukrajině ve chvíli, kdy objem dodávek plynu z Ruska nelze zohledňovat v celkovém evropském energetickém mixu. Dlouhodobý cíl stanovený Fit for 55 se nezměnil, REPower EU jej ale doplnil o nástroje, které ho umožňují dosáhnout spolu se snižováním závislosti na ruských dodávkách fosilních paliv.

Seminář se dotkl i tématu dotačních programů a možností financování dekarbonizačních aktivit. Praktické zkušenosti prezentovala v rámci své case study též společnost GasNet. Spoustu zajímavých a praktických informací koncentrovaných v 90 minutách, na které se můžete podívat i ze záznamu, za což oběma prezentujícím společnostem děkujeme.

PŘEHRÁT CELÝ ZÁZNAM