Damoklův meč nebo šance pro strategickou změnu?

05. 10. 2022

Výsledky průzkumu veřejného mínění realizovaného PricewaterhouseCoopers Poland a PricewaterhouseCoopers Romania mezi investory, zástupci kotovaných společností i mezi členy statutárních orgánů ukazují na druhou možnost.

Nejen Západní Evropa začíná chápat, že udržitelnost není Damoklovým mečem. K trendům green finance se dnes přiklání třeba i sousední Polsko nebo Rumunsko. Výsledky průzkumu ukazují směr, kterým se snad dává pomalu do pohybu i Česká republika.

Není to jen polský a rumunský trh a ekonomiky těchto dvou zemí, kdo čelí výzvě vydat se na cestu udržitelnosti. Ta s sebou nese řadu systémových, právních, strategických a provozních změn. Očekávání trhu a nezbytný soulad s regulatorními požadavky v oblasti ESG, stejně jako příležitosti, které tyto nové trendy přinášejí, jsou klíčem k širší transformaci a změně firemních strategií. Jak jsou firmy a investoři v Polsku a Rumunsku připraveni na tyto nadcházející změny, jak plánují uplatňovat principy udržitelnosti a jak vidí samotnou transformaci přináší výsledky hloubkových studií:

ESG REPORT RUMUNSKO

ESG REPORT POLSKO